Новини
Невизначеність із процесом бронювання створює ризики для весняної посівної 2025 — Марчук
За перші чотири місяці поточного маркетингового року, який розпочався у липні, Україна експортувала агропродукції на $1,5 мільярда більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільші доходи були отримані від експорту пшениці, ячменю, кукурудзи та соняшникової олії.
Та попри такі значні досягнення суттєвим викликом для українських аграріїв залишається питання з бронюванням працівників від мобілізації.
Як зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, на фоні успіхів в експорті, аграрії стикаються з труднощами, пов’язаними з нестачею робочої сили. Питання бронювання працівників залишається невирішеним, і це може стати критичним для підготовки до весняної посівної кампанії.
«Одне з ключових питань — це бронювання, людей катастрофічно не вистачає. Сьогодні аграрії не мають чітких правил, як працювати у новому сезоні. Невизначеність з процесом бронювання створює значні ризики для весняної посівної кампанії 2025 року», — наголосив заступник голови ВАР.
Нагадаємо, Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання підприємствами критичності. З 1 грудня усі бронювання будуть здійснюватися через Дію. Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.
Раніше був проведений аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів.
Тим часом аграрний сектор намагається адаптуватися до нестачі кадрів. Багато компаній запустили програми перекваліфікації і для жінок, і для молодих спеціалістів.