Новини

Непокриті потреби штовхають ціни на фуражну пшеницю вгору
Непокриті потреби штовхають ціни на фуражну пшеницю вгору
Опубліковано: 11 Січня 2024

Ціни на продовольчу пшеницю на українському ринку залишаються на попередніх рівнях на фоні обмеженої активності торгівлі. Про це пише Kurkul.com з посиланням на дані Barva Invest.

«Лімітовані обсяги пропозиції обмежують ліквідність і мало хто з покупців готовий озвучувати максимальні рівні чи вищі ціни. При цьому в сегменті фуражної пшениці зберігається тренд на зростання через наявність непокритих потреб у портах», — пояснили аналітики.

Ціни на українську пшеницю в портах:

DAP-Port Дунай (11,5%) — $180/т;

DAP-Глибоководні порти (11,5%) — $178/т.

Водночас на Чикаго ($6,10/бу) та Euronext (€219,5/т) котирування пшениці відновили частину попередніх втрат на фоні активізації попиту імпортерів на міжнародних ринках.

Нагадаємо, на ринку ячменю зберігається високий попит на тлі низької пропозиції. Після 15 січня можна очікувати подальшої активізації ринку та зростання цін. 

Наразі вартість ячменю знаходиться на рівні $145-150 за тонну на базисі СРТ Одеса. Переробники індикативно озвучували 4,4-4,7 тис. грн/т, але за такими низькими цінами реально ніхто не торгує. Можна очікувати, що ціни сягнуть 5–5,2 тис. грн/т вже до кінця тижня. Надалі, враховуючи зростання курсу долара, вартість зерна може зрости до 6100 грн/т.

Більше новин