Новини

НБУ знизив облікову ставку до 15%: вплинув високий урожай
НБУ знизив облікову ставку до 15%: вплинув високий урожай
Опубліковано: 15 Грудня 2023

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 16% до 15%. Як говориться у повідомленні регулятора, це рішення узгоджується зі сповільненням інфляції та поліпшенням інфляційних очікувань, що сприятиме збереженню привабливості гривневих інструментів для заощаджень.  

Зазначається, що інфляція в листопаді знизилася до 5,1%, навіть дещо швидше, ніж очікувалося.

«Сповільненню інфляції сприяло як розширення пропозиції продуктів харчування з нового врожаю, так і поліпшення очікувань на тлі міцнішого курсу гривні. Останнє зумовило й дещо швидше, ніж очікував НБУ, зниження базової інфляції. За оцінками НБУ, показники інфляції в грудні залишатимуться близькими до поточних рівнів. Водночас зберігаються ризики пришвидшення інфляції через логістичні труднощі на західних кордонах та швидше вичерпання ефектів від значних урожаїв, передусім овочів», — зазначили в НБУ.

У банку зазначили, що адаптація до режиму керованої гнучкості обмінного курсу пройшла успішно.

«Валютний ринок залишився стійким після запровадження нового курсового режиму. Підвищений попит на валюту спостерігався лише в перші дні керованої гнучкості курсу, а надалі баланс попиту та пропозиції валюти поліпшився», — додали в НБУ.

Більше новин