Новини

НБУ унормує процес реструктуризації кредитів для аграріїв з деокупованих та окупованих регіонів
НБУ унормує процес реструктуризації кредитів для аграріїв з деокупованих та окупованих регіонів
Опубліковано: 18 Травня 2023

Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з НБУ, банками та аграрними асоціаціями напрацьовують шляхи розв’язання питання реструктуризації кредитної заборгованості аграріям на окупованих і деокупованих територіях.

Про це пише пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, фермери, чиї поля тимчасово окуповані, заміновані або знаходяться в зоні бойових дій, не мають доходів, щоб сплачувати наявні кредити. Тому їм потрібна допомога, зокрема щодо відстрочення виплат по кредитних заборгованостях.

Заступник міністра висловився за необхідність унормування процесу реструктуризації боргів для постраждалих аграріїв. 

«Українські фермери продовжують робити свій внесок у глобальну продовольчу безпеку. Але їм потрібна підтримка, щоб агропідприємці могли вижити і відновитися після звільнення територій. Ми  закликаємо представників банків підтримати аграріїв у складний період і розглянути можливість реструктуризації боргів, не застосовувати нарахування  штрафних санкцій та стягнення кредитів з отримувачів чи поручителів», — зазначив Тарас Висоцький.   

У НБУ відзначили, що розробляють рекомендації для банківського сектору щодо лояльних умов реструктуризації кредитної заборгованості. Банки підтвердили готовність допомогти українським агровиробникам і розглянути кожен випадок індивідуально. 

Більше новин