Новини

Названо одну з найбільших проблем агросектору України в процесі євроінтеграції
Названо одну з найбільших проблем агросектору України в процесі євроінтеграції
Опубліковано: 05 Липня 2024

Питання доступу до фінансових інструментів буде однією з найбільших проблем для українського аграрного сектору в процесі євроінтеграції. Таку думку висловила голова комітету з євроінтеграції асоціації «Український клуб аграрного бізнеса» Олександра Авраменко.

За її словами, Україна успішно рухається в напрямку європейських стандартів ще з 2014 року, тому компанії, які експортують до ЄС вже відповідають європейським нормам та стандартам. 

«Якщо говорити про те, що українське агро в найближчому майбутньому має стати частиною ЄС, то сектор потребуватиме фінансових коштів для модернізації. В українському агросекторі чимало виробництв, які налаштовані на локальний рівень. В умовах, коли присутні проблеми з людським капіталом, інституційною спроможністю, економічною стабільністю в країні, для їх адаптації до європейських норм та стандартів потрібні будуть додаткові фінансові ресурси», — цитує у Facebook пресслужба УКАБ слова експертки. 

Олександра Авраменко вважає, що від інтеграції виграє й ЄС, бо завдяки масштабності українського агро можливо посилити деякі напрямки Євросоюзу. Зокрема це стосується food security, особливо в аспекті імпорту продукції АПК з третіх країн. 

«За умов чесного діалогу, підкріпленого фактами та цифрами, чіткого розуміння, де і чиї сильні сторони, їх можливо зробити ще сильнішими. Також стане можливим витіснити європейським експортом російську продукцію з країн Африки. А приєднання України до європейських ланцюгів доданої вартості принесе переваги від мікро до макрорівнів», — Олександра Авраменко.

Більше новин