Новини

Навесні незасіяними залишаться 20% посівних площ — думка
Навесні незасіяними залишаться 20% посівних площ — думка
Опубліковано: 11 Січня 2023

Зменшення площ сівби озимих культур в Україні під урожай 2023 р. є досить суттєвим, при цьому, крім воєних дій, на це вплинули також погодні умови.

Про це в ефірі національного марафону заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Але навесні аграрії готові максимально компенсувати ці незасіяні площі. Хоча ми й розуміємо, що посівні площі все одно будуть мінімум на 20% менші до показника 2021 р. Передовсім, через продовження тимчасової окупації областей України на Південному Сході та через інтенсивне мінування російськими окупантами с/г земель на деокупованій Харківщині та Херсонщині», — зазначив Висоцький

При цьому, додав він, як зазвичай основний виклик для українських аграріїв полягає в проведенні якісної весняної посівної, оскільки потрібно знайти достатньо фінансових ресурсів, щоб купити насіння, дизель, мінеральні добрива, засоби захисту рослин. Для того, щоб посівна навесні відбулася успішно, у 2023 р. продовжено дію державної програми «Доступні кредити 5-7-9».

«Фактично аграрії були основними користувачами цієї програми у 2022 р. Вона дає можливість отримати необхідні кошти для посіву. Гроші на це в бюджеті вже виділено», — підкреслив перший заступник міністра.

Нагадаємо, що сільгоспвиробники Вінницької області зібрали 4 млн т зерна, що є одним із найкращих показників у державі, однак значно менше торішніх обсягів (6,5 млн т).

Більше новин