Новини

Науковці працюють над створенням нового генетичного банку рослин
Науковці працюють над створенням нового генетичного банку рослин
Опубліковано: 26 Вересня 2022

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Національна академія аграрних наук України планують запустити проект зі збереження колекції генетичних ресурсів рослин.

Про це ідеться в пресрелізі НААН.

Новий півторарічний проект, що є частиною ширших зусиль ЄС із підтримки малих агровиробників та сільськогосподарських ланцюжків доданої вартості в Україні, має на меті надати допомогу НААН у збереженні унікальної національної колекції генетичних ресурсів рослин, що має не лише державне, а й світове значення з точки зору обсягу та різноманітності генетичного матеріалу.

«Загалом проект передбачає також вдосконалення інформаційної системи генетичних ресурсів рослин з сучасною ІТ-підтримкою», — ідеться в повідомленні

Також повідомляється, найближчим часом планується підписання Меморандуму між ФАО та НААН щодо реалізації проєкту, а також укладання договорів між ФАО та науковими установами, виконання яких дозволить у короткий термін перемістити багаторічну колекцію у безпечне сховище. 

За умов успішної реалізації проєкту донорська підтримка української системи генетичних ресурсів рослин може бути розширена та розрахована на довший період.

Більше новин