Новини

На український ринок продовжують нелегально потрапляти російські мінеральні добрива
На український ринок продовжують нелегально потрапляти російські мінеральні добрива
Опубліковано: 08 Червня 2023

Російські добрива можуть безперешкодно продаватися в Україні під виглядом імпорту з інших країн і Україна має цьому протидіяти.

Про це заявив народний депутат України, голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев, пише ukranews.

«Відбувається звичайний обхід санкцій, існуючих обмежень. І в цій парадигмі російська федерація зараз існує та виживає. Мінеральне добриво походженням рф може постачатися в будь-яку країну, там за підробними документами може змінюватися сертифікат країни походження товару, а потім ми (Україна) отримуємо ці мінеральні добрива, вже як добрива з якоїсь іншої країни. На жаль, бізнес в різних країнах по-різному ставиться до співвідношення ризиків співпраці з агресором і моральної сторони, та своєї вигоди. І в цьому співвідношенні, він іноді обирає вигоду», — наголосив Данило Гетманцев.

Гетманцев не назвав точний обсяг російських добрив, які завозяться в Україну, але переконаний в прямій загрозі нелегального імпорту для вітчизняних виробників. 

«Ситуаціям, коли російське добриво завозитись на митну територію Україну з іншої країни за підробними сертифікатами походження треба жорстко протидіяти. Адже будь-який експорт з рф в Україну заборонений», — наголосив народний депутат.

Згідно з даними, за 5 місяців 2023 р. Узбекистан, Грузія, Туркменістан, Азербайджан та Казахстан завезли в Україну 267,4 тис. тонн мінеральних добрив. 

Данило Гетманцев наголосив, що українська хімічна галузь в період війни суттєво постраждала та потребує підтримки під час відбудови.

На сьогодні на території України працюють 4 з 7 найбільших хімічних заводи — «Сумихімпром», «Рівнеазот», Черкаський «Азот», ДЗМУ.

Більше новин