Новини

На ринку кукурудзи сезонне зниження цін — аналітики
На ринку кукурудзи сезонне зниження цін — аналітики
Опубліковано: 14 Вересня 2023

В Україні розпочався збір кукурудзи нового врожаю. Прогнозовано врожай може становити 30 млн т, що для нашої логістики досить багато.

Про це розповів Аналітичний Батон у блозі на Latifundist.com.

«В принципі, врожай кукурудзи вимальовується значний. Якщо погода нічого не зіпсує, тоді будемо мати ~30 млн т у жовтні-листопаді. Для нашої логістики це забагато. Дунайські порти не працюють на 100%, багато пропозиції може вивалитися на кордони й в Румунії. Але, якщо дивитися на картинку у порівнянні з історією, то виглядає не дуже позитивно. За чутками, кукурудзи законтрактовано на експорт 2,3-2,5 млн т на вересень-грудень», — пояснили аналітики.

Як зазначається, останніми днями в румунському порту Констанца фіксується зростання ліквідності. Виробники встановлюють ціни на кукурудзи на жовтень-листопад. Наразі досить привабливими є ціни $200-205/т. Поточна ціна та вартість логістики, в середньому, дозволяє генерувати прибуток.

Також в Аналітичному Батоні зазначили, що для того, щоб нормально функціонувати, необхідно експортувати щомісяця 1,8-2,0 млн т кукурудзи. Проте питання, чи зможе це Україна зробити.

«Непрогнозований фактор — обстріли дунайських портів. Якось вгадати це, на жаль, не реально. Можемо тільки будувати сценарії. Якщо будуть обстрілювати, тоді експорт Дунаєм буде слабкий, ще й фрахт зросте в ціні. Плюс, пропозиція буде рости на кордонах, в Італії, Румунії, Латвії. Через декілька тижнів, під навалою пропозиції, ціна, об’єктивно, поповзе вниз. Минулого сезону, вже не один раз таке проходили», — пояснили аналітики.

Також, за їх словами, певні корективи може внести погода. Оскільки дощі у період збору врожаю пригальмують жнива та вплинуть на вологість зерна, тим самим збільшивши собівартість вирощування. 

«Відповідно, поки проглядається сезонне зниження цін на ринку. При різкому обвалі чи потрібно бігти і фіксуватися мінус? Моя думка — ні. Минулий рік показав, що можна буде зловити момент і вийти в плюс. Зараз, через значні перекоси у пропозиції, виникає величезний дисбаланс по ринку. Відповідно, потрібно чекати ясності і вже тоді пробувати щось фіксувати», — підсумували в Аналітичному Батоні.

Більше новин