Новини

На програму компенсації аграріям вартості вітчизняної сільгосптехніки заклали 1 млрд грн, – Юлія Свириденко
На програму компенсації аграріям вартості вітчизняної сільгосптехніки заклали 1 млрд грн, – Юлія Свириденко
Опубліковано: 08 Лютого 2024

Реалізація програми часткової компенсації аграріям вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва дозволить створити приблизно 9 тисяч нових робочих місць і залучити 1,5 мільярда додаткових податків у бюджет. Такі підрахунки Міністерства економіки озвучила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко в Черкасах на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад. Про це пише Мінекономіки.

«Підтримка вітчизняного виробника та стимулювання розвитку виробництва – одне з ключових завдань Уряду. Ми прагнемо створити умови для розвитку бізнесу. На це спрямована ціла низка програм, які реалізуються сьогодні в Україні. Наприклад, на програму компенсації 25% коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва в держбюджет цього року закладено 1 млрд гривень. За підрахунками, коштів вистачить для підтримки приблизно чотирьох тисяч заявок. Свого часу ця програма подвоїла частку вітчизняної сільгосптехніки на внутрішньому ринку та дозволила запустити виробництво нової техніки, яку раніше не випускали. Ми маємо сподівання цей результат перевершити», – сказала Юлія Свириденко.

Зазначимо, що перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, до початку широкомасштабного вторгнення включав понад 200 вітчизняних виробників сільгосптехніки та 17 тисяч позицій техніки та різноманітного обладнання. Найближчим часом Міністерство економіки планує оголосити подання оновлених заявок виробників. Очікується, що після оновлення перелік так само міститиме сотні виробників.

Більше новин