Новини

На площах під сівбу озимини поглиблюється ґрунтова посуха
На площах під сівбу озимини поглиблюється ґрунтова посуха
Опубліковано: 26 Вересня 2023

Умови для накопичення вологи у ґрунті в другій декаді вересня, як і в попередній період, залишалися вкрай несприятливими.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

«Спостерігається тривалий дефіцит опадів — у середньому 30-40 днів на більшості території ефективних опадів майже не було, або ж їх кількість була недостатньою для формування достатнього зволоження ґрунту. За експертною оцінкою на 50-60% площ під сівбу озимини триває та поглиблюється ґрунтова посуха», — йдеться у повідомленні.

Попри те, що сівба озимих зернових культур триває майже по всій території України, її хід  затримується через недостатні вологозапаси у ґрунті. Зокрема, на Одещині призупинено посів озимої пшениці.

Наразі в департаменті АПК Одеської ОВА розглядають два сценарії посівної — позитивний та негативний.

«Якщо отримуємо будь-які мінімальні опади впродовж двох тижнів, то посівна продовжиться. Якщо опадів не буде, очікувати на якісь навіть середні показники у 2024 не доводиться», — розповіла керівниця департаменту Алла Стоянова.

Водночас, за даними ННЦ «Інститут землеробства НААН», агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур протягом останнього тижня були задовільними.

В умовах зміни клімату за спостереженнями науковців протягом останніх років зміщено строки сівби з першої половини вересня на пізніші, але науковці радять не переміщувати терміни допустимої сівби після 10 жовтня.

Більше новин