Новини

На паливо для аграріїв необхідно встановити пільговий акциз, — УКАБ
На паливо для аграріїв необхідно встановити пільговий акциз, — УКАБ
Опубліковано: 02 Вересня 2022

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» повторно звернулася до профільних Комітетів Верховної Ради України з проханням запобігти поверненню акцизу на горючу в період воєнного стану.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на УКАБ .

Як йдеться у зверненні, 30.08.2022 року Верховною Радою України було прийнято у першому читанні доопрацьований проект Закону України №7668-д “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Налогового кодексу України щодо ставок акцизного податку”.

Основна мета законопроекту залишається незмінною – повернення на період до припинення чи скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, ставки акцизного податку на бензини, моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан. 

Зокрема, передбачається, що на газ повертається акциз у розмірі 52 євро/1000 л, на бензин та дизель – 100 євро/1000 л, а для альтернативних видів палива, з додаванням біоетанолу, прирівнюється до 100 євро/1000 л. Однак, наразі повернення акцизу на пальне спричинити додаткове фінансове навантаження на бізнес, який і без цього існує на межі рентабельності.

«До того ж, для подальшого залучення інвестицій для стимулювання внутрішньої переробки відповідної сільськогосподарської продукції та виробництва біопалив в Україні, необхідно повністю на період дії воєнного стану скасувати акциз на топливо моторні альтернативні для подальшого розвитку біогазових комплексів націлених на виробництво біоетанолу та біодизелю. Крім того, це дозволить частично вирішити питання зі зберіганням аграрної продукції, адже її частина йтиме на переробку», – пояснюється у зверненні.

Водночас, аналізуючи європейський досвід, видно, що у Люксембурзі взагалі нульовий акциз на моторне паливо для аграрних робіт, Румунія та Кіпр передбачають акциз у розмірі 21,00 євро за 1000 л. Тобто, можна спостерігати, що у багатьох країнах Європейського Союзу акциз на топливо для аграрного сектору є значно меншим, ніж запропоновано у законопроекті №7668-д. 

Більше новин