Новини

На Івано-Франківщині відновлять виробництво калійних добрив
На Івано-Франківщині відновлять виробництво калійних добрив
Опубліковано: 04 Травня 2023

В Калуші (Івано-Франківська обл.) після 18 років простою запрацює завод з виробництва калійних добрив.

Про це повідомила пресслужба Фонду держмайна України.

Фонд держмайна разом з новим керівництвом АТ «Оріана» та місцевою владою підготують Дорожню карту відновлення роботи підприємства.

АТ «Оріана» розташоване в Калуші та знаходиться в управлінні Фонду держмайна. В 90-х роках «Оріана» була лідером української хімічної промисловості. Компанія виробляла поліетилен. В її структурі також був завод з виробництва калійних добрив. 

За своїм основним профілем підприємство не працює вже давно. Сьогодні єдиним джерелом доходів є здача в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів. Крім того, підприємство має великі борги. Щоб перетворити його на діючий актив та знайти інвестора ФДМУ розглядає можливість поновлення на підприємстві виробництва калійних добрив. 

Як зазначається в повідомленні, потреба України в калійних добривах складає приблизно 2 млн т на рік.

«До повномасштабного вторгнення Україна щорічно імпортувала їх на суму приблизно $350 млн. Основними постачальниками були білорусь, Польща, росія, Німеччина. Їх сумарна частка на українському ринку складала приблизно 90%. Однак Україна сама має реальну можливість виробляти калійні добрива. Для цього потрібно реконструювати місцеві виробництва і освоїти нові родовища Прикарпаття», — повідомили у пресслужбі

Також зазначається, що запаси калійних солей (сировина для виробництва калійних добрив) в Україні сягають 4,3 млрд т. У перерахунку на калійні добрива це 457 млн т. 

Більше новин