Новини

На чому економитимуть аграрії в новому сезоні — розповіли експерти
На чому економитимуть аграрії в новому сезоні — розповіли експерти
Опубліковано: 22 Серпня 2022

Українські аграрії в умовах спричинених війною труднощів шукають способи зменшити затрати не виробництво. Зокрема, оптимізувати технології вирощування. Оскільки добрива займають одну з найбільших часток у собівартості, дехто замислюється над зменшенням обсягів їх внесення.

Наскільки агровиробники готові економити на добривах, ідеться у статті на Latifundist.com.

Зазначається, що Олександра Воловик, заступниця директора «Технополь Агро»,  провела в Інстаграм опитування щодо того, чи планують аграрії зменшувати норми внесення добрив в новому сезоні. Зі 130 опитаних аграріїв 45% відповіли, що планують зменшувати внесення міндобрив на 20-30%. Ще 22% опитаних відповіли, що будуть використовувати ту кількість добрив, що і завжди, а 34% — планують зовсім від них відмовитися.

Коли ж Олександра поглянула на статистику, то виявилося, що 34% — це аграрії з Одеської та Миколаївської областей. Якщо з Миколаївщиною все зрозуміло (прифронтовий регіон, постійні обстріли), то чому відмовляються від міндобрив аграрії Одещини? Відповідь, за словами Олександри, очевидна: через посуху цього року вони отримали поганий врожай, особливо Бессарабія. Ціни на агропродукцію низькі, тож місцеві аграрії будуть намагатися акумулювати гроші в господарстві, економлячи на всьому, в тому числі і на добривах.

«На Харківщині аграрії намагаються хоча б по мінімуму закупити добрива, бо розуміють, що без них не отримають врожайність. На Полтавщині та Сумщині аграрії відмовилися від капітального будівництва, купівлі техніки, але не відмовилися від купівлі добрив. Аналогічна ситуація і на Чернігівщині. Місцевий аграрій, землі якого розміщені всього в 30 км від кордону, написав мені, що буде давати поліфоску 100 кг/га, тоді як в минулому році давав 120 кг/га. Тобто мінімально скоротив внесення. Навіть мій родич-аграрій з Херсонщини (частина земель в окупації, а частина підконтрольна Україні) трішки зменшив внесення добрив, але не відмовився від них і закуповує YaraMila», — каже Олександра Воловик.

У свою чергу директор з маркетингу та розвитку бізнесу компанії VVM Сергій Рубан відмітив, що аграрії в західних регіонах, з вірогідністю 99%, залишать їх кількість на тому рівні, що і раніше. А от у прифронтових областях аграрії будуть вносити добрива по мінімуму. Немає коштів і високі ризики.

«Перевага буде надаватися продуктам низького та середнього цінового сегменту. Високоефективні продукти якщо і будуть використовуватися, то тільки з розрахунком що їх можна внести менше. На ринку завжди є 20% аграріїв-новаторів, які охоче беруть новий вид добрив. Вони впевнилися, що при правильному внесенні дорогі продукти більш ефективні, тому готові йти на експерименти. В поточному році про експерименти не чув. Але, наприклад, дорогі продукти компанії Yara та інших відомих виробників аграрії беруть і достатньо активно», — зауважує експерт.

Більше новин