Новини

Мінінфраструктури дозволив Укрзалізниці змінити коєфіцієнти на перевезення вантажів
Мінінфраструктури дозволив Укрзалізниці змінити коєфіцієнти на перевезення вантажів
Опубліковано: 29 Червня 2022

Міністерство інфраструктури погодило пропозицію «Укрзалізниці» про підвищення тарифів на перевезення вантажів.

Відповідний наказ №441 «Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги», міністр Олександр Кубраков підписав 22 червня, документ був зареєстрований у Мін’юсті 24 червня.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Коефіцієнти підвищені на 70% однаково для всіх 20 видів вантажів.

З початку повномасштабної агресії росії «Укрзалізниця», зазначив О. Кубраков, прийняла на себе один із найважчих ударів агресора. Вантажні перевезення, які є ключовим джерелом прибутку компанії, скоротилися на 65,3%, майже 6300 км колій було зруйновано ворогом.

Як відзначив міністр, держава субсидує «Укрзалізницю» для того, щоб вона могла продовжувати виконувати свої гуманітарні та оборонні функції. З початку війни на рахунки компанії було спрямовано 10 млрд грн. Щомісячні витрати підприємства сягають більше 7 млрд грн, це враховуючи те, що з березня компанія зменшила операційні витрати на 30%.

«Але суто державної підтримки вже недостатньо. Окрім втрат значної частини вантажних та пасажирських перевезень зростають витрати на відновлення залізничної інфраструктури, яка постійно руйнується ворогом, енергоносії та паливно-мастильні матеріали. Це все ставить під загрозу стабільне функціонування «Укрзалізниці»», – підкреслив О. Кубраков.

Також він додав, що навіть за умов підвищення, українські тарифи залишаються нижчими, ніж в державах ЄС, а завдяки індексації фінансовий стан «Укрзалізниці» буде стабілізовано.

«Ми усвідомлюємо, що підняття тарифів матиме вплив на підприємства, які користуються залізницею для перевезення вантажів. Однак я впевнений, що бізнес, який орієнтований перш за все на зовнішні ринки, адаптує свою діяльність, так, як це робить вся країна в жорстких та несправедливих умовах російської агресії», – резюмував міністр.

Більше новин