Новини

Мінімальне податкове навантаження на гектар землі – алгоритм сплати для аграріїв
Мінімальне податкове навантаження на гектар землі – алгоритм сплати для аграріїв
Опубліковано: 29 Листопада 2022

Як сплачуватиметься мінімальне податкове зобов’язання на гектар землі – у ексклюзивному блозі розповів директор Центру професійних бухгалтерів Володимир Метелиця.

Даний податок має почати сплачуватися з 1 січня 203 року – набувають чинності норми закону 1914-ІХ.

За словами Метелиці, за 2022 і 2023 роки мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) на гектар землі розраховуватиметься сільськогосподарськими товаровиробниками–юрособами за ставкою 4% від нормативно-грошової оцінки (НГО) кожної земельної ділянки, на яку зареєстроване право власності або користування.

“Для фізичних осіб-одноосібників МПЗ обчислюватиметься органом державної податкової служби і відповідне податкове рішення надсилатиметься на податкову адресою такої фізособи. Наприклад, МПЗ з земельної ділянки в 4 га при НГО 1 га 28 тис. грн становитиме 4480 грн. Але сплаті підлягатиме лише сума перевищення МПЗ над сумою податків, сплачених власниками або користувачами сільгоспугідь (податок на прибуток, єдиний податок, ПДФО і ВЗ із заробітної плати працівників, ПДФО і ВЗ із орендної плати пайовикам, земельний податок, рента за спецводокористування, 20% плати за землю і орендної плати за землю юросіб)”, — детально розповідає він про механізм стягування цього податку.

Більше новин