Новини

Мінагрополітики працює над вдосконаленням роботи аграрних розписок, – Денис Башлик
Мінагрополітики працює над вдосконаленням роботи аграрних розписок, – Денис Башлик
Опубліковано: 17 Червня 2022

Мінагрополітики працює над вдосконаленням аграрних розписок – важливого фінансового інструменту для фермерів, щоб реалізувати їхній потенціал, зокрема в межах розробленого законопроекту №2805-д.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, передає пресслужба Мінагрополітики.

«Попри усі труднощі, з якими цьогоріч довелося зіштовхнутися агровиробникам: здорожчання МТР, палива, розірвану логістику, відповідно, неможливість реалізувати зерно за ринковими цінами в повному обсязі, – усі вони продовжують працювати на полях, а отже питання фінансування для агросектору наразі залишається критично важливим. Міністерство продовжує надавати державну підтримку, але ресурси в поточних умовах обмежені», – зауважив Денис Башлик.

Він додав, що разом з проектом IFC та колегами з інших міністерств та Уряду, Мінагрополітики працює над вдосконаленням аграрних розписок – важливого фінансового інструменту для фермерів, щоб реалізувати їхній потенціал, зокрема в межах розробленого законопроекту №2805-д.

Нагадаємо, законопроект №2805‑д про внесення змін до Закону України «Про аграрні розписки» спрощує процедуру отримання цього фінансового інструменту для фермерів. За його положеннями аграрна розписка перетворюється на електронний цінний папір і не потребуватимете письмової форми, а сторонам не потрібно оформлювати документ у нотаріусів. Цифровий договір лише вноситься до Реєстру аграрних розписок. Після цього адміністратор реєстру додає відомості про предмет застави за позикою, а уповноважена особа вносить ці дані до Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Також із нововведень, які пропонуються законопроєктом 2805-д – це можливість вносити зміну умов контракту між боржником та кредитором самостійно, безпосередньо в реєстрі аграрних розписок.

Автори законопроєкту вважають, що це прискорить та спростить процедуру видачі аграрних розписок. Нова процедура зменшить грошові витрати, оскільки не потребуватиме сплати нотаріальних послуг за оформлення. Сьогодні процедура передбачає оплату державного мита за послуги нотаріусів, плату за внесення відомостей до Реєстру аграрних розписок та до Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Також оплачуються і видача витягів з реєстрів. За різними оцінками, сума, яку зможе зекономити агросектор, сягає до $100 млн щорічно.

Нагадаємо, що загальні збитки від війнив сільському господарстві України сягнули 4,3 млрд доларів. Найбільші втрати фіксуються внаслідок знищення або часткового пошкодження сільськогосподарських угідь та незбору врожаю.

Більше новин