Новини

Малі та середні аграрії не мають грошей на купівлю 10 тис. га землі, — Денис Марчук
Малі та середні аграрії не мають грошей на купівлю 10 тис. га землі, — Денис Марчук
Опубліковано: 15 Листопада 2023

В умовах війни малі та середні аграрії заявляють про неспроможність повноцінно брати участь у ринку земель с.-г. призначення. Як повідомила GrowHow пресслужба Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), про це під час брифінгу заявив заступник голови ВАР Денис Марчук.

За його словами, площа посівів озимини зменшилась удвічі, порівняно із періодом до повномасштабного вторгнення. Фермери сіють собі у збиток і не можуть розраховувати на прибуток через ускладнену логістику та здорожчання палива, добрив, засобів захисту рослин, насіння. У кращому випадку, можна очікувати на повернення частини витрачених грошей.

Сьогодні ліміт на купівлю с.-г. землі становить 100 га в одні руки. З нового року цей показник зросте до 10 тис. га. За словами Дениса Марчука, це створює велике занепокоєння, що новий етап реформи націлений на спекулянтів, або на дуже заможних підприємців.

Тому ВАР зареєструвала петицію на сайті Президента, де закликала Володимира Зеленського відкласти до закінчення війни збільшення максимальної площі с.-г. землі в одних руках зі 100 до 10000 га. За тиждень петиція набрала майже половину необхідних голосів, це при тому, що українці не могли проголосувати два дні через технічний збій на сайті.

— Аграрії по всій Україні виснажені. Сьогодні держава має зосередитись на підтримці фермерів, інакше, на нас очікує подальше скорочення площ та банкрутство сільськогосподарських підприємств, — зазначив Денис Марчук.

Більше новин