Новини

Малі фермери мають отримати доступ до ринку землі – експерти
Малі фермери мають отримати доступ до ринку землі – експерти
Опубліковано: 19 Грудня 2023

За словами експертів, співпраця Нацбанку і Мінагро повинна створити інструменти для доступу малих фермерів до земельного ринку. Про це повідомляє УНІАН.

Учасники ринку зазначають, що малим фермерам потрібно надати можливості для отримання пільгового фінансування для купівлі землі. Аналітики підрахували, що купівля землі в даний момент складає 2% від загальних витрат фермерів.

Офіційні особи називають серед головних проблем пільгового кредитування нормативи Нацбанку, оскільки вони продовжують обмежувати заставну вартість земельних ділянок. В Мінагро заявили, що домовились з представниками Нацбанку про те, що до кінця поточного року ліміти збільшать. Офіційні особи заявляють, що таке рішення має допомогти кредитуванню на селі.

В Мінагро повідомили, що витрати на придбання землі передбачать у програмі пільгового кредитування «5 – 7 – 9», яку продовжили до 2025 року. У наступному році також має запрацювати фонд часткового гарантування кредитів для малих господарств з площею до 500 гектарів.

Офіційні особи підтвердили, що статутний капітал зазначеного фонду наповнили грошима. Він на половину складається з ресурсів, наданих міжнародними партнерами, а ще на 50% — з урядових коштів.

Більше новин