Новини

Литва направить тестовий потяг в Україну для вивезення зерна
Литва направить тестовий потяг в Україну для вивезення зерна
Опубліковано: 27 Квітня 2022

Литва направить тестовий потяг в Україну для вивезення зерна

«Литовські залізниці» (Lietuvos gelezinkeliai) у середу відправлять в Україну тестовий вантажний потяг у рамках планів з організації експорту українського зерна та іншої агропродукції через прибалтійські порти. Про це повідомив представник залізничної компанії Мантас Дубаускас, передає Інтерфакс.

«Потяг протестує маршрут і доставить з України контейнери з різними товарами», — сказав Дубаускас.

За його словами, поїзд з України поїде через Польщу до залізничної станції Шештокай.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сокольський, який перебуває в Литві, у вівторок заявив, що Литва та Латвія мають хороші можливості експортувати українське зерно, проте основною проблемою залишається залізниця — в Україні та країнах Балтії залізнична колія ширша, ніж у Польщі, але, за його словами, залізниці країн працюють над проблемою, і очікується, що технічні рішення буде знайдено.

За словами міністра, нині в Україні залишається 20 млн т зерна торішнього врожаю. До початку війни вона експортувала близько 5 млн т зерна на місяць, але наразі постачання різко знизилися.

Міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас, який зустрівся з українським колегою у вівторок, сказав, що тестовим рейсом з України в Литву передбачається доставити 2 тис. т вантажів.

Більше новин