Новини

Липень буде найнесприятливішим місяцем для реалізації ячменю — аналітики
Липень буде найнесприятливішим місяцем для реалізації ячменю — аналітики
Опубліковано: 30 Червня 2023

В Україні жнива стартували зі збору ячменю. Через погодні умови на півдні фіксується зерно з низькою натурою, також є проблема вилягання ячменю, що негативно позначиться на врожайності культури.

Про це повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради.

Як зазначили на брифінгу аналітичного центру кооперативу «ПУСК», така ситуація сприятиме зростанню цін на ячмінь. Світовий ринок також входить у тренд на зростання. Однак, під час розгортання жнив можна очікувати тимчасового зниження попиту та цін на ячмінь.

Експерти розповіли, що в Україні індикативна ціна на ячмінь становить $130/т, а найближчим часом позначка може піднятися до $145/т. Зважаючи на погодні фактори, зростання пропозиції поточного тижня не очікують.

Вал ячменю, за прогнозом, можна очікувати після 15 липня. До цього часу брак пропозиції може штовхати ціни на ринку вгору. Експерти відзначили, що липень буде вкрай нестабільним місяцем на ринку ячменю і найнесприятливішим для реалізації: попри те, що низький врожай буде підтримувати ціни, позначки ризикують опуститися до $125/т.

Однак, прогнозують, що вже з серпня почнеться зростання цін на ринку, яке сягне як мінімум $190-200/т, максимальні позначки можемо побачити в грудні.

— Світові ринки активізувалися після нещодавнього “заколоту” у рф, відреагувавши зростанням цін на зерно. Китай, за прогнозами, планує закупити 7 млн тонн ячменю, наразі багато контрактує з Франції, але не зможе закрити такий обсяг з однієї країни, — зазначили у кооперативі “ПУСК”.

Аналітики вважають, що український ячмінь буде мати попит від Китаю, проте логістика залишається проблемним місцем постачання з України.

Більше новин