Новини

Країни-партнери України допоможуть закупити генератори для агросектору
Країни-партнери України допоможуть закупити генератори для агросектору
Опубліковано: 08 Грудня 2022

Серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану — забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт. 

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, пише пресслужба Мінагрополітики.

Зокрема, за оцінкою Мінагрополітики, якщо буде міжнародна підтримка насіннєвим матеріалом, загальні площі посівів в Україні під час весняних польових робіт можуть збільшитися на 30%.

«Ми провели опитування серед  аграріїв щодо потреби в насінні. Фактично всі аграрії відповіли, що вони готові сіятися. І, якщо буде міжнародна підтримка насіннєвим матеріалом, загальні площі посівів можуть збільшитися на 30%. Тому ми попросили наших партнерів про допомогу. І вже є перші позитивні відгуки, зокрема від ФАО», — зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Крім того, за його словами, Мінагрополітики звернулося до всіх країн-партнерів України про допомогу в закупівлі генераторів для агросектору. Потреба в них становить 1125 одиниць. Наразі отримано підтвердження від Німеччини про надання 25 генераторів. Паралельно міністерство веде переговори з Японською агенцією з міжнародного співробітництва (JICA), з ФАО.

«Наслідки блекауту відчули всі. В агросфері найбільше  страждають тваринництво та переробка. Працюємо над тим, щоб покрити хоча б частину з потреби в 1125 генераторів», — підкреслив заступник міністра.

Більше новин