Новини

Кого стосується обов’язкова перереєстрація договорів оренди землі?
Кого стосується обов’язкова перереєстрація договорів оренди землі?
Опубліковано: 09 Січня 2023

Орендарі землі повинні поновому зареєструвати свої права в Державному  реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) та Державному земельному кадастрі (ДЗК) відповідно до прийнятого законопроекту №2698-IX. 

Про це розповів в ексклюзивному блозі на AgroPolit.com директор консалтингової компанії «Земельний Фонд України» Сергій Коновалов.

«19 листопада 2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» №2698-IX, яким не тільки відновлюється система оформлення прав оренди, а й передбачається новий обов’язок для орендарів – зареєструвати свої права в Державному  реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) та Державному земельному кадастрі (ДЗК)», – говорить він.

Тобто ці положення стосуються:

 Орендарів земельних ділянок, переданих їм в оренду відповідно до пп. 8 п. 27 Розділу Х ЗКУ (передача  в оренду земельних ділянок землекористувачами, які використовують земельні ділянки с/г призначення державної, комунальної власності на праві постійного користування, емфітевзису) до набрання чинності Законом № 2698-IX;

Орендарів, суборендарів, яким передано право оренди, суборенди земельної ділянки відповідно до пп. 9 п. 27 Розділу Х ЗКУ до набрання чинності Законом № 2698-IX.

Більше новин