Новини

Клайпедський порт в Литві готовий вантажити українське зерно
Клайпедський порт в Литві готовий вантажити українське зерно
Опубліковано: 28 Квітня 2022

Клайпедський порт готовий вантажити українське зерно, але ще потрібно вирішити логістичні проблеми.

Про це заявив голова Клайпедського порту Альгіс Латакас, пише Delfi.

«Після вирішення питання доставки вантажів Клайпедський порт готовий вантажити частину зерна, вирощеного в Україні. Усі зацікавлені в тому, щоб допомогти країні, яку розоряє агресор», — сказав Латакас на зустрічі у Клайпеді з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським.

Основною перешкодою для перевезення українського зерна через Литву є різні колії залізничних колій — в Україні та Литві досі використовується російська колія, а у Польщі — європейська, тому доведеться змінювати рухомий склад.

За словами представника «Литовської залізниці» Мантаса Дубаускаса, пробна доставка вже запланована на кінець квітня або початок травня.

«Пробна доставка ще не почалася, але вже є заплановані дати, доки не можу назвати конкретну. Після пробної доставки ми зможемо сказати, скільки часу це займе, які можливості, які перешкоди, як вони вирішуються — на основі практики, а не теорії», — сказав Дубаускас.

Зерно транспортуватиметься з України через Польщу на залізничну станцію Шештокай, де перевантажуватиметься і далі відправлятиметься до Клайпедського порту.

«Ми плануємо, що цього року потрібно буде експортувати 50-60 млн т зерна. З литовської сторони ми бачимо розуміння та вміння працювати з великими обсягами, але важливо вирішити питання доставки вантажів», — сказав Микола Сольський.

Нагадаємо, порти країн Балтії є найбільш песпективним для експорту українського зерна та руди в умовах блокади росією українських портів. Експортні вантажі до цих портів можна доставляти залізницею.

Більше новин