Новини

Кількість загиблих рослин озимих зернових не перевищує 2%, — свідчать результати відбору монолітів
Кількість загиблих рослин озимих зернових не перевищує 2%, — свідчать результати відбору монолітів
Опубліковано: 12 Лютого 2024

Відрощування озимих показало, що лише в окремих сортів відмічається незначне ушкодження листових пластинок. З наростанням температурного режиму вони швидко відновляться. Озимі зернові перебувають у фазах 3-й листок — кущіння. Про це йдеться у фітосанітарному звіті Держпродспоживслужби.

Відбір монолітів для визначення життєздатності рослин озимих зернових культур фахівці провели 25 січня 2024 року спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки.

У більшості зразків зрідженість не перевищує 5%. Відсоток живих рослин становить 98%, загиблих — 2%.

Водночас, висока відносна вологість та оптимальні температури сприяють перезимівлі інфекцій основних хвороб зимуючих культур. Лабораторним аналізом рослин озимини, у Полтавській та Черкаській областях, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників септоріозу (1,2-5%), переноспорозу (6%) та кореневих гнилей.

«За відновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищевказаними хворобами. Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами», — кажуть фахівці.

Більше новин