Новини

КАС та аміак залишаються серед дефіцитних категорій добрив в Україні
КАС та аміак залишаються серед дефіцитних категорій добрив в Україні
Опубліковано: 23 Лютого 2024

В Україні досі присутній дефіцит КАС та технічного аміаку. Причина все та ж — ускладнений логістичний ланцюжок та брак комплексів по перевалці на кордоні, розповів власник «Каспіт трейд» Євгеній Воробйов, в інтерв’ю Latifundist.com.

«Перш за все складна ситуація з технічним аміаком. До великої війни його завозили в Україну з росії. Частину наших потреб забезпечували внутрішні виробники — «Дніпроазот», «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) та Черкаський «Азот». Зараз тільки Черкаський «Азот» може частково продавати об’єм на ринок. Але він пропонує аміак у комплексі з послугою внесення. Не всім аграріям така послуга підходить», — прокоментував він.

Знаючи про це, минулого року спільно з компаніями-партнерами «Агроновація» та «Агросервіс», «Каспіт трейд» завіз в Україну технічний аміак. Та враховуючи складний логістичний ланцюжок поставок, об’єм реалізації був дуже обмеженим — всього 4 тис. т.

З наявністю КАС на ринку схожа ситуація. Основна проблема постачання цього добрива на ринок — ускладнений логістичний ланцюжок, відсутність нових комплексів та неспроможність існуючих комплексів по перевалці на кордоні.

Власне через це деякі агрохолдинги почали встановлювати системи змішування сухих компонентів КАС та РКД з водою, щоб покрити власні потреби у цих добривах. При цьому, більшість аграріїв економили на добривах в минулому році. В основному на калійних і фосфорних, каже Євгеній Воробйов.

«РКД взагалі відмовлялися вносити через брак коштів. От стосовно РКД, на мою думку, це не зовсім правильна стратегія. Весь світ вже переходить на цей вид добрив саме через їх ефективність і економічність у порівнянні зі звичайними гранульованими добривами», — додав він.

На його думку, виправити цю ситуацію можливо за умови запуску підприємств «Одеський припортовий завод» (ОПЗ), «Дніпроазот» і «Сумихімпром», які разом із Черкаським Азотом та «Рівнеазот» зможуть закрити внутрішню потребу в цих добривах. Проте наразі це ускладнено високими цінами на газ.

Більше новин