Новини

Канада та ООН виділять $40 млн для придбання українським аграріям спецтехніки для зберігання зерна
Канада та ООН виділять $40 млн для придбання українським аграріям спецтехніки для зберігання зерна
Опубліковано: 04 Серпня 2022

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади запустила проєкт на суму 52 мільйони канадських доларів ($40 млн) для допомоги із забезпечення українських аграріїв спецтехнікою для зберігання зерна. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Як повідомляється, ця ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн тонн зерна у 2022-2023 роках разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням. 

Міністерство закордонних справ Канади профінансує ФАО купівлю засобів для тимчасового та постійного зберігання зерна у 15 регіонах України. Мається на увазі поліетиленові рукави для зберігання зерна, вантажно-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища. 

Крім того, ФАО закупить лабораторне обладнання на суму до 2 млн дол задля підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань щодо виявлення хвороб тварин.

За даними міністерства, цього сезону в Україні очікується врожай розміром до 51,1 млн тонн зернових. Із загальної ємності зерносховищ у країні 75 млн тонн, 14% елеваторів пошкоджено або зруйновано, 10% розташовані на окупованій Росією території, а близько 30% залишаються заповненими 22 млн тонн торішнього врожаю, готового до експорту.

Також повідомляється, що нещодавно розроблена ФАО стратегія підтримки зберігання зерна передбачає надання Україні в 2022-2023 роках 4,07 млн тонн зерносховищ, що становить 25% загальнонаціонального дефіциту зберігання в 16 млн тонн. 

Стратегія передбачає підтримку Держпродспоживслужби України шляхом зміцнення державного потенціалу із тестування та сертифікації харчових продуктів, необхідних для експорту на прикордонних об’єктах.

Проєкт ФАО за фінансуванні Канади доповнить раніше надану Японією допомогу розміром $17 млн, розраховану на забезпечення зберігання 1 млн тонн українського зерна.

Нагадаємо, що ФАО оголосила тендер для розв’язання проблеми нестачі зерносховищ в українських аграріїв.

Більше новин