Новини

Канабіс може дати втричі більше прибутку за кукурудзу
Канабіс може дати втричі більше прибутку за кукурудзу
Опубліковано: 20 Червня 2022

Сумщина — лідер в Україні із вирощування технічних конопель. Ця культура може з кожного гектару дати прибуток втричі більший, ніж кукурудза.

Про це пише Суспільне.

На Сумщині вирощують 400 га технічних конопель, які не містять наркотичних речовин. Селекціонери області першими вивели безпечні сорти канабісу.

«Якщо про посівні площі йдеться, то Сумщина займає, як правило, перше або одне з перших місць. А, якщо вести мову про наукомістку продукцію, науковий потенціал і переробку, то Сумщина впевнено займає перше місце в Україні. На Сумщині перспективи, я вважаю, чудові — всі передумови для цього. Ну, і переробні підприємства залишаються. Хотілося б, щоб їх було більше, обладнання було краще, новітніше», — розповів Віталій Кабанець, завідувач відділу селекції та насінництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

Натуральний матеріал використовують у тваринництві, садівництві та будівництві.

«Відбувається всестороння реалізація продукції конопель — від стебла, листка, насінини та суцвіття. А взагалі, якщо таке коло вирощування, перероблювання, реалізації продукції замкнулося б, то, показують розрахунки і в мене є така впевненість, що ця культура може з кожного гектару дати прибуток втричі більший, ніж кукурудза», — зазначив науковець Микола Собко.

Нагадаємо, Уряд підтримав законопроєкт, який регулюватиме оборот конопель у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. МОЗ очікує, що Верховна Рада підтримає його ухвалення. 

Більше новин