Новини

Імпорт добрив скоротився на чверть через проблеми на кордоні
Імпорт добрив скоротився на чверть через проблеми на кордоні
Опубліковано: 14 Лютого 2024

Обсяг імпорту добрив до України у січні 2024 року склав 89 тис. т, що на 24,5% менше, ніж 2023 року. Про це повідомляє «Інфоіндустрія».

«За даними Митної служби України, загальний імпорт добрив істотно скоротився. Трейдери вважають, що як мінімум 100-110 тис. т товару вже прямувало до країни, але через перевірки митних органів та взяття добрив на аналіз процедури значно затягувались, і в результаті є вантажі, що простояли на митниці по три тижні, що істотно вдарило по гаманцям імпортерів», — пояснюють аналітики і визнають, що багато імпортерів встигли продати цей товар аграріям.

Водночас окремі трейдери були змушені тримати свої партії добрив на митних терміналах у Польщі. Це великий обсяг товару, який буде фактично оформлений вже в лютому.

Лідером за постачаннями добрив до України залишається Болгарія, з якої завезли 30,7 тис. т продукції. З Польщі завезли 22,9 тис. т добрив, з Азербайджану — 14,5 тис. т.

«У структурі імпорту збільшилась частка азотно-фосфорних та трикомпонентних добрив, що не може не тішити, адже провал у споживанні цих добрив трикратний», — констатують аналітики

Ситуація з виробництвом протилежна — має місце збільшення обсягів виробництва на 49% від заводів Ostchem, але незначне скорочення — 7% — від інших виробників. Загальне виробництво добрив склало біля 197 тис. т.

«Загалом у січні на ринок України поступило біля 290 тис. т добрив усіх видів», — підрахували фахівці.

Більше новин