Головна / Агропомічник / Залишки цибулі згодяться для захисту від борозняка
Агрохiм

Агропомічник

Залишки цибулі згодяться для захисту від борозняка

Під час весняної перекопки городу часто можна виявити білі товсті личинки. Скоріш за все, це борозняк — личинка хруща. Дорослий хрущ не так шкодить, як личинка. Хробак поїдає коріння, як тільки починає тепліти після зими. 

Проти личинок хруща допоможе настоянка лушпиння цибулі. Для цього 1 відро лушпиння заливають відром теплої води, настоюють 4-5 днів. Настій розводять водою 1:1 і поливають ґрунт, де, ймовірно, є личинки хруща.

Обробка (полив) пристовбурних кіл у червні (20-40 днів після масового льоту хруща) розчином теж допоможе позбутись борозняка: Боверин (150 мл) + Актофіт(40 мл) на 10 л води — ще один спосіб позбутися личинок хруща у ґрунті. Поливати можна (на ваш розсуд) посадки полуниці та інших культур, які так полюбляють їсти личинки.

Личинки хруща, які живуть в ґрунті, шкодять культурним рослинам, підгризаючі їхнє коріння. Якщо личинок багато, вони зменшують урожайність буряків і картоплі. Особливо люблять вони їсти коріння суниць садових. Таким чином знищують цілі масиви цієї культури.

Для боротьби із хрущем потрібно в першу чергу провести діагностику ґрунту, викопавши в кількох місцях масиву землі ями глибиною 35-40 см. 

Якщо шкідників багато, не варто на цій ділянці вирощувати вищеперераховані культури. Спочатку потрібно густо засіяти ґрунт гірчицею. Одночасно з цим внести препарат Метаризин, який протягом 1-2 сезонів зможе повністю очистити ґрунт від цього шкідника. 

Метаризин — агресивний грибок. Заселяється в ґрунт в будь-яку пору року і поширюється на велику глибину. Можна вносити в ґрунт будь-яким доступним способом: шляхом змішування з добривами, розчиненням в поливній воді, обприскуванням ґрунту. Найбільша ефективність досягається при внесенні у вологий ґрунт перед обробкою ґрунту або при підгортанні. Норма внесення в залежності від чисельності шкідників складає від 5-8 до 25 л на гектар.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради