Головна / Агропомічник / Захист городу від слимаків
Агрохiм

Агропомічник

Захист городу від слимаків

Через затяжні дощі, хмарну погоду та високу вологість на аграрних угіддях збільшилась кількість слимаків, зокрема рудого іспанського (Arion lusitanicus Mabille або Arion vulgaris Moquin-Tandon).

Слимаки — це гермафродити. Кожна особина може відкласти за сезон до 400 яєць. Шкідники ведуть нічний спосіб життя. Вдень вони ховаються під рослинами, у верхньому шарі ґрунту, де під’їдають коріння. Вночі — вибираються зі своїх сховищ та пошкоджують рослини, грубо виїдаючи дірки в листі та ягодах. Часто слимаки повністю знищують рослину.

Крім того, пошкоджуючи рослини, слимаки сприяють зараженню їх різними хворобами. Наприклад, суниці стають вразливими до сірої гнилі, горох — до несправжньої борошнистої роси тощо.

Це відбувається тому, що шкідники переносять спори грибів — збудників хвороб. Пошкодження, завдані слимаками — це відкриті ворота для проникнення грибної та іншої інфекції.

Розпізнати шкідника можна за блискучою слизовою доріжкою, яку залишає слимак, переміщуючись. Повністю знищити слимаків, особливо рудого іспанського, складно. Проте можна суттєво обмежити їхню чисельність. Найкращий час для боротьби — від травня до серпня.

Рудий іспанський слимак переноситься з регіону в регіон із саджанцями рослин для ландшафтного дизайну. Щоб слимак з’явився на подвір’ї, достатньо всього кілька його яєць.

Якщо на вашій або сусідній ділянці виявлено рудого іспанського слимака потрібно негайно розпочинати боротьбу. На ранніх етапах інвазії, поки шкідників ще мало, це цілком реально.

Радимо максимально очистити ділянку від будівельних матеріалів, куп сміття та інших схованок для слимаків та їхніх яєць. Саме там для них є всі умови: темнота та вологість.

Наступними кроками є відловлювання слимаків за допомогою пасток, збирання вручну та залучення свійської птиці. Слід також регулярно знищувати бур’яни на посівах, особливо тих, які належать до харчової ланки слимаків. Важливо й не залишати на полі восени рослинності, якою міг би харчуватися слимак.

Завершальним кроком боротьби зі шкідником є перекопування верхнього шару компостних куп у період холодів — в листопаді — грудні. Холод шкідливий для слимаків та відкладених ними яєць.

У розв’язанні проблеми також допомагають жуки туруни та стафіліни. Їх відловлюють в лісі за допомогою пивних пасток та випускають на ділянці чи подвір’ї. Ентомофаги харчуються слимаками та їхніми яйцями.

Щодо хімічного методу боротьби, то на сьогодні у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» зареєстрований системний протруйник контактно-кишкової дії на основі імідаклоприду. Основний спосіб його внесення — обробка насіння, бульб, саджанців, розсади перед посівом або посадкою.

Всі ці заходи треба проводити одночасно з сусідами. Ідеально — всією громадою. Інакше ефект буде тимчасовим, а боротьба зі шкідником нескінченною.

Важливо розуміти, що слимаки переносять багато збудників, зокрема, кишкової інфекції. Овочі, на яких вони повзали не варто спожи

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради