Головна / Агропомічник / Які рослини складуть найкращу компанію капусті
Агрохiм

Агропомічник

Які рослини складуть найкращу компанію капусті

Дедалі більше городників при плануванні посадок зважають на сусідство культур. Це дуже правильна стратегія, оскільки рослини можуть одне одному як допомагати  зростати, так і стримувати чи навіть шкодити. Що ж краще садити біля капусти, а яких рослин уникати, аби отримати щедрий і соковитий урожай цього популярного овочу.

Ці рекомендації стосуються не тільки білокачанної капусти, а й всього сімейства капустяних, включаючи цвітну, кольрабі, брюссельську, фіолетову капусту та броколі. Підібравши для них правильних компаньйонів при посадці можна збільшити врожайність та покращити якість плодів.

Планування городу за принципом добросусідства культур дає й інші переваги. Зокрема такий спосіб допомагає раціональніше використовувати простір та економити місце. Також у багатьох випадках правильне поєднання культур допомагає залучити комах-запилювачів, відлякувати шкідників і запобігти або уповільнити поширення різних хвороб.

Відповідно, невдале сусідство може спричинити зворотні ефекти: сприяти поширенню хвороб, стати приманкою для шкідників тощо. Окрім цього, посадивши поряд рослини, які потребують однакових поживних речовин із ґрунту, є високий ризик, що одна з них програє конкуренцію за мікроелементи.

Що ж до капусти, то вона любить водопроникний і родючий ґрунт з pH 6,5-7,5. Перед посадкою його бажано збагатити гноєм. Більшість сортів капусти не переносять заморозків і тривалих холодів — перед висадкою розсади у відкритий ґрунт це необхідно враховувати.

Як правило, ранні сорти капусти висаджують в середині квітня, середньоранні — у травні, середньопізні та пізні сорти — у другій половині травня — першій половині червня. Поміщають розсаду у вологий ґрунт, бажано в похмурий день, після дощу, на відстані 30-60 см одне від одного — чим пізніші сорти, тим більша відстань.

Поряд з капустою не варто садити салатну зелень, адже капуста може нашкодити салату і він просто не буде рости. Також поганою сусідкою капуста є для полуниці та помідорів — вона сповільнює ріст цих культур.

Натомість є рослини, які чудово доповнять капустяні грядки, допоможуть їм ефективніше рости, захистять від шкідників та хвороб. Отож поряд з капустою рекомендовано садити:

Квасолю. Ця рослина захищає капусту від сонця, робить її більш стійкою до хвороб і погодних факторів.

Буряк. Всі овочі з сімейства капустяних люблять компанію буряка. Він збагачує ґрунт мінералами, які капуста повільно вбирає впродовж усього періоду вегетації.

Селеру. Ця рослина допоможе вберегти капусту від шкідників, в основному — небажаних комах. Водночас капуста захищає селеру від вітру.

Цибулю. Вона також є природним засобом від шкідників, які часто вражають капустяні.

Картоплю. Таке сусідство допомагає обом культурам рости, вони не конкурують за поживні речовини з ґрунту.

Ті, хто крім овочів на своїх ділянках вирощують також квіти, поряд з капустою можуть посадити також ромашку і чорнобривці. Ці рослини відлякують капустяну попелицю та інших шкідливих комах.

Вдалими сусідами для капустяних є також деякі спеції і зелень. Зокрема неподалік грядки з капустою можна посіяти коріандр, розмарин, чебрець. Більш звичний для українських городників кріп також є гарним сусідом для капусти — він приваблює корисних комах і відлякує шкідників.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради