Головна / Агропомічник / Як зберегти цибулю-сіянку до весни
Агрохiм

Агропомічник

Як зберегти цибулю-сіянку до весни

Активний сезон купівлі продажу цибулі-сіянки зазвичай починається вже наприкінці лютого. Дачники та городники вже тоді відправляються на ринки та у магазини у пошуках посадкового матеріалу. Для тих же, хто має цибульку з власних запасів або купив її ще перед зимою актуальним є тема правильного її зберігання.

Перш за все, її слід розмістити у сухому прохолодному приміщенні. Температура повітря при зберіганні цибулі-сіянки не повинна перевищувати +4°C. Оптимальним є діапазон +1…+4°C.

У приватному будинку таким приміщенням цілком може стати підвал або гараж. Мешканцям квартир варто прибрати сіянку в холодильник, у відділ, призначений для зберігання овочів.

Слід також пам’ятати, що для цибулі-сіянки важливе свіже повітря. Тому не слід надовго залишати її у поліетиленовому пакеті чи іншому пакуванні без циркуляції повітря. Краще посадкову цибулю зберігати у перфорованих тканинних мішечках або ящиках зі спеціальними дірочками для доступу повітря — це убезпечить її від загнивання.

При дотриманні цих простих правил цибуля-сіянка добре зберігається декілька місяців. Рекомендуємо також дістати її з місця зберігання орієнтовно за 10 днів до посадки і розмістити у теплішому середовищі. Це запустить у цибулі потрібні для гарного проростання біологічні процеси.

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради