Агропомічник
Практично в усіх порадах і рекомендаціях щодо висаджування городини на весні згадується про достатню прогрітість ґрунту. Це важливо, або овочі, зелень та інші рослини зійшли дружно та стабільно росли. Однак, поняття “достатньо прогрітий” може спантеличувати — про які показники конкретно йдеться і як зрозуміти, що вже достатньо?
В середньому як правило йдеться про 10°C, але зрозуміти, що земля вже програлась до цієї температури не так і легко. Те, що температура повітря піднялася, сніг якийсь час тому зійшов й в атмосфері почалась справжня весна не завжди означає, що й ґрунт прогрівся до оптимальної температури.
Особливо дезорієнтує весняна нестабільність погоди, коли одного дня за відчуттями майже що літо, а наступного — можливі заморозки. Звісно, можна скористатися спеціальним термометром чи аналізатором. Сьогодні на ринку є як професійні варіанти таких приладів, так і простіші вимірювальні прилади для дачників та городників.
Однак, щоб не витрачати коштів і не хвилюватися чи прилад справний і справді показує реальну температуру, можна скористатися простішим і багатьма перевіреним дієвим способом.
Отож, визначити чи ґрунт достатньо прогрівся для того, аби в нього вже можна було висівати чи висаджувати городину можна за бур’янами. Як тільки земля стає достатньо теплою, з неї вилазять перші бур’яни — це означає, що й городина вже проростатиме добре. Орієнтуватись можна буквально на найперші паростки, так звані сіянці, які тільки пробилися з-під землі.
Гарних врожаїв та переможних вам рішень!