Головна / Агропомічник / Як виростити спаржу на власній ділянці
Агрохiм

Агропомічник

Як виростити спаржу на власній ділянці

Спаржа в Україні набуває дедалі більшої популярності і серед аграріїв, і серед споживачів. Цей овоч дуже корисний для здоров’я, містить ряд вітамінів та цінних мікроелементів, а також є багатим джерелом антиоксидантів. Окрім професійних площ, спаржу можна вирощувати також на городі чи навіть на невеликій дачній ділянці. 

Однією з переваг спаржі є її багаторічність. Рослину не потрібно щороку висівати чи висаджувати, зробивши це один раз отримувати урожай можна впродовж 15-20 років. Вирощувати спаржу можна як способом посіву насіння у відкритий ґрунт, так і за допомогою розсади. Ми зупинимося на другому варіанті, оскільки у відкритому ґрунті насіння спаржі сходить погано.

Висівати спаржу на розсаду слід у середині квітня. Перед цим його варто замочити у теплій воді на добу та на декілька днів залишити на щільній тканині — доти, доки не з’являться паростки.

Після цього насіння спаржі можна садити на розсаду. Найкраще для цього годиться легкий родючий субстрат, температура якого при висіванні спаржі має бути +20…23°C. У нього насіння потрібно закладати не глибоко — максимум на 1-1,5 см.

Розсаду спаржі потрібно щодня поливати. Вона повинна стояти в теплому приміщенні та у сонячному місці. За таких умов сходи з’являться приблизно за кілька тижнів, максимум — за місяць. Орієнтовно наприкінці травня — на початку червня спаржу слід пересадити у відкритий ґрунт.

Незадовго після цього — через тижні два — вже можна провести перше підживлення розчином гною, а ще через три тижні — розчином пташиного посліду. Перед зимою спаржу підживлюють мінеральним добривом та накривають шаром торфу або тирси завтовшки 5 см, щоб захистити рослини від морозів.

У перший та другий рік не варто сподіватися урожаю. Рослині в цей час потрібно просто дозволити спокійно рости, очищуючи грядку від бур’янів та зрізаючи восени зів’ялі стебла біля основи. Вже на третій рік можна буде насолоджуватися власною спаржею.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради