Головна / Агропомічник / Як приготувати добриво з тирси
Агрохiм

Агропомічник

Як приготувати добриво з тирси

Мульча з тирси благотворно позначається на структурі грунту, роблячи її на наступний сезон пухкої, повітряної, а за рахунок розкладання органіки — живильної і багатою корисними бактеріями.

Попередньо тирсу потрібно закомпостувати, краще восени. Для усунення дефіциту азоту додають в тирсу курячий послід або гній (5 кг посліду або 5 відер гною на куб.м матеріалу). Це збагатить його мікробами, необхідними для інтенсивного перепрівання органіки.

Якщо посліду або гною немає, можна скористатися мінеральними азотними добривами (наприклад, аміачною селітрою з розрахунку 1 кг на куб.м тирси). Час від часу поливати суміш підігрітою водою, щоб мікроби мали вологу для життя.

Тривалість компостування — 3-6 місяців (залежно від температури, наявності води та азоту для живлення мікробів). За 3-4 місяці вже буде напівперепріла тирса яку можна використовувати як мульчу.

Після 6 місяців компостування матеріал використовують не тільки як мульчу, але й як добрива, а також розпушувач. Істотний плюс такого компосту — відсутність насіння бур’янів.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради