Агропомічник
Для покращення структури ґрунту, пригнічення бур’янів і боротьби зі шкідниками дачники використовують сидерати. Однією з найефективніших таких рослин є календула, яку також називають нагідки лікарські, а для посіву насіння кінець літа і початок осені – дуже вдалий час.
Садити календулу досвідчені садівники рекомендують таким чином, щоб вони опинилися в землі до настання заморозків.
Для висадки варто використовувати близько 100-150 г насіння на 1 сотку землі. А вегетаційний період цього сидерата становить 65-75 днів.
Календула є порівняно маловибагливою до умов вирощування. Добре росте і розвивається на освітлених ділянках, забезпечених вологою. Таким чином, доглядати за календулою нема потреби — досить тільки не забувати про полив у посушливі дні.
Речовини, які виділяються кореневою системою календули, здійснюють благотворний вплив на склад ґрунту та знезаражують його.
За словами досвідчених дачників, запах календули також привабливий для сонечок, які є одними з головних ворогів попелиці. Листя і стебла нагідок можна також закладати в ґрунт і використовувати для компосту.
Ще календулу сіють в середині посадки на грядках, щоб відволікати колорадських жуків — запах приверне комах, і ця жертовна рослина візьме удар на себе.
Гарних врожаїв та переможних вам рішень!