Агропомічник
Щоб захистити малину взимку від вимерзання, садівники часто використовують найпростішу мульчу: тирса, торф, солома чи опале листя.
Садівники та городники, які вирощують рослини, використовуючи мульчування, помітили, що урожай збільшується без втручання людини. Культури перестають хворіти, зменшується кількість шкідників, бур’яни зникають, потреба у поливі зменшується та добрив довше вистачає.
Окрім цього, корені перестають перегріватися, а взимку вимерзати. Отже, всі проблеми, які щороку турбували садівників, раптом втратили свою актуальність, а рослини стали краще рости та давати більше врожаю.
Тож, для мульчування можна взяти:
Тирса — популярний матеріал для мульчування, що добре утримує вологу і поступово перетворюється на перегній за 2-3 роки. Рекомендується укладати шар тирси товщиною близько 10 см.
Торф — ідеальний вибір, якщо ґрунт на ділянці важкий. Для мульчування на зиму вистачить шару товщиною 7 см, але для важких ґрунтів можна використовувати близько 10 см.
Солома — ще один ефективний варіант, особливо коли вона суха. Шар соломи також має бути 10 см, і її потрібно розкладати навколо кожного куща малини.
Опале листя — для мульчування найкраще використовувати листя, яке вже два роки пролежало на перепріванні. Під таким укриттям малина точно не замерзне протягом зими.
Мульча суттєво полегшує догляд за малиною, а вже який матеріал використати – вибір за садівником. Єдине, не радять застеляти малинові посадки плівкою, бо вона перешкоджатиме росту відводок.
Гарних врожаїв та переможних вам рішень!