Головна / Агропомічник / Утеплення полуниці на зиму
Агрохiм

Агропомічник

Утеплення полуниці на зиму

Суниця садова або ж полуниця може перезимувати на грядці самостійно, без додаткового утеплення. Однак якщо все ж таки підготувати її до зимівлі, то навесні кущі будуть здоровішими, міцнішими й дадуть більший врожай.

Перш за все полуницю за зиму слід захистити від холоду. Для цього ґрунт біля кущиків можна замульчувати та вкрити спеціальним матеріалом, наприклад, агроволокном. Його варто скласти у два шари та розстелити на грядці так, щоб були укриті всі кущі полуниці. Краї обов’язково потрібно закріпити з усіх боків цеглою, важким камінням, металевими скобами або кілочками.

Також полуницю на зиму можна вкрити гілками хвойних дерев. Вони захистять не лише від низьких температур, а й від гризунів. Також хвоя дещо підкислює ґрунт, що подобається полуниці.

Ще один хороший варіант — тирса в міжрядді. Проте свіжа тирса для цього не придатна — вона може бути причиною дефіциту азоту у ґрунті. Варто використовувати перепрілу сировину. Кращим за тирсу варіантом для утеплення суниці на зиму є солома. Однак її мінус в тому, що там можуть влаштуватися на зимівлю миші, які можуть нашкодити рослинам.

Не варто надто рано вкривати суницю садову. Найліпше це робити тоді, коли денні температури стабільно опустилися до мінусових значень. Однак варто це зробити, особливо коли йдеться про ремонтантну полуницю та молоді кущі — їх вкривати потрібно у 100% випадків.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради