Головна / Агропомічник / Сидерати для городу — на чому зупинити вибір
Агрохiм

Агропомічник

Сидерати для городу — на чому зупинити вибір

Восени, коли вже зібрано весь урожай і ґрунт відав йому свої поживні речовини, надходить сезон висіву сидератів. Це один з найкращих способів відновити родючі властивості ґрунту на наступний сезон. 

Сидерати варто висаджувати щороку на ті ділянки, де росли однорічні культури. Коли ці рослини наберуть основну масу, тоді їх потрібно закопати у ґрунт, збагативши таким чином його азотом. Також сидерати мають протигрибкові властивості та призупиняють розвиток бактеріальної мікрофлори у ґрунті.

Бобові сидерати (горох, сочевиця, конюшина, люцерна, квасоля, люпин, соя) генерують у ґрунті рекордну кількість азоту. Для ділянок, де росли овочеві культури, вони підходять найкраще.

Хрестоцвітні сидерати (редька, гірчиця, суріпиця, ярий ріпак) захищають землю від мінералізації та обвітрення, знижують вимивання поживних речовин.

Злакові сидерати добре витримують підвищену кислотність ґрунту, пригнічують ріст бур’яну та розпушують ґрунт. До цієї групи належать жито, пшениця, ячмінь, сорго.

Водолисткові сидерати, до яких належить, наприклад, фацелія, захищають ґрунт від нематод, спушують його, знижують кислотність. Фацелія також приманює бджіл, тому цей сидерат добре посіяти на ділянку біля рослин, які потребують запилення.

Вирощування сидератів на городі — це найкращий спосіб збагатити ґрунт корисними речовинами та підготувати його до наступного сезону. Це підвищить його здатність збільшувати врожай городніх культур.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради