Головна / Агропомічник / Прискорюємо дозрівання помідорів
Агрохiм

Агропомічник

Прискорюємо дозрівання помідорів

Для прискорення дозрівання томатів використовують звичайну шпильку. У побілілих на кущах плодах роблять прокол шпилькою біля плодоніжки. Такий прийом прискорить їх дозрівання на 9-10 днів.

Досвідчені городники рекомендують знімати плоди томатів із кущів, якщо вони побіліли. Вони можуть дозріти у теплому приміщенні. 

Однак, є способи, як прискорити дозрівання на кущі: хімічний, сонячний та з шпилькою, 

Особливо корисне підживлення томатів суперфосфатом. Для цього на 5 л води беруть 20-25 г суперфосфату, який попередньо розводиться у невеликій кількості води. Проціджений розчин застосовується для обприскування томатів, щоб прискорити дозрівання плодів.

Якщо плоди томатів опинилися в тіні, потрібно розгорнути кущ таким чином, щоб томати опинилися на сонці. І вони достигатимуть набагато швидше.

Окрім того, корисними можуть бути ще кілька порад:

– Можна прискорити дозрівання плодів ще у процесі зростання. За місяць до збирання врожаю дуже рідко поливаємо, полив зводимо до мінімуму. При обмеженому поливі помідори дозрівають солодкими, цукристими. Якщо поливати багато, то смак буде рідким. Швидше наливатимуться і зрітимуть.

– Видаліть листя, рослина отримує стрес. Якщо не видаляти листя та пасинки, то зрілості помідорів на кущі можна і не дочекатися. Так як вони забиратимуть поживні речовини на себе. Обрізати на кущі листя до першої плодової кисті. Голе стебло добре провітрюватиметься і не перешкоджатиме проникненню світла.

– Розкладіть опале яблуко або бананову шкірку під помідорний кущ, вони сприяють швидкому дозріванню, оскільки виділяють етилен.

– Підсмикніть коріння кущів помідора, повертаючи в різні боки, тоді коренева система подасть сигнал тривоги і всі сили будуть спрямовані на дозрівання плодів.

– Прищипіть верхівку куща після зав’язування кистей. Зайві гілки обрізати, верхівки, які йдуть вгору, навіть якщо там є квіточки. Прищипуємо деякі квітконоси в помідорних кистях.

– Надріжте вздовж стовбур і вставити мідний дріт. Або стягнути стебло мідним дротом.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради