Головна / Агропомічник / Про користь коров’яку для городу
Агрохiм

Агропомічник

Про користь коров’яку для городу

Cвіжий коров’як можна вносити в грунт на городі навесні, під час формування грядок під посадку огірків. Свіжий гній під час перепрівання буде буквально підігрівати грядку зсередини, створюючи огіркам максимально комфортні умови для росту.

Коров’як в якості добрива використовується багатьма городниками і садівниками. Цей продукт життєдіяльності великої худоби вважається універсальним, так як підходить для підгодівлі практично всіх культурних рослин, плодових дерев і декоративних кущів. 

Застосування свіжого коров’ячого гною в якості комплексного добрива можливо розчином  — потрібно приготувати рідину, яка складається з 1 частини коров’яку і 4 частин води.

Ці складові перемішують і потім залишають у нещільно закритій ємності на кілька днів (3-5) для «дозрівання». Настій розводять у пропорції 1:4 з водою і використовують для періодичного поливу грядок на городі.

Коров’як – добриво унікальне, адже в його складі містяться практично всі необхідні рослині поживні елементи: азот, фосфор, калій, кальцій, магній, цинк і т.д. Застосування можливе як в свіжому вигляді, так і в якості перегною і настоїв.

Це ефективне органічне добриво треба використовувати відповідно до певних правил, щоб не зашкодити рослинам. Свіжий гній можна вносити в грунт грядки безпосередньо перед посадкою рослин, так як він може просто спалити ніжні корінці розсади високою температурою, що утворюється при його розкладанні. 

Тому грунт свіжим гноєм удобрюють восени, відразу ж після збору врожаю в розрахунку 40 кг коров’яку на 10 м2 грунту перед культивуванням.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради