Головна / Агропомічник / Посадка та догляд за кущами чорної смородини восени
Агрохiм

Агропомічник

Посадка та догляд за кущами чорної смородини восени

Чорна смородина є однією з найпопулярніших садових культур в Україні. Її вирощують як любителі, так і професійні садівники. Популярність ягода здобула завдяки своїм смаковим якостям, вираженому аромату та великій кількості необхідних людині вітамінів, кислот, мікро- та макроелементів. Розповімо вам про базові етапи догляду за кущами смородини восени, щоб наступного сезону вони тішили щедрими соковитими плодами.

Перш за все зазначимо, що родить смородина 12-15 років, а найбагатші врожаї дає на 6-7 рік зростання. Майже всі сорти чорної смородини самоплідні, тобто не потребують запилювачів. Проте досвідчені садівники рекомендують на одній ділянці садити декілька сортів, щоб вони перезапилювалися. Так ягоди смородини з власного саду будуть найбільш солодкими.

Садити смородину можна впродовж усього вегетаційного періоду, але найкраще це робити наприкінці вересня або напочатку жовтня. Таким чином до зими саджанці добре вкоріняться, а рано навесні вже почнуть рости.

Ґрунт для смородини має бути родючим, слабокислим або нейтральним — pH 5,0-5,5. Найбільше культурі подобаються суглинки. Ідеальними для кущів чорної смороди є південний або південно-західний бік ділянки, захищеній від вітру. Місце також повинно бути добре освітлене, а ґрунтові води не повинні залягати вище 1,5 м.

Ями для осінньої посадки саджанців чорної смородини варто готувати за два-три тижні. На дві третини їх потрібно заповнити сумішшю верхнього шару ґрунту, золи і перепрілого компосту. До посадки ґрунт у ямі повинен осісти та ущільнитися.

Після посадки у саджанців потрібно обрізати усі пагони, залишаючи на кожному не більше 2-3 бруньок. Кожен кущ слід щедро полити водою.

Тим, у кого смородина вже росте на присадибній ділянці, у жовтні слід провести обрізку кущів. Якщо повноцінна обрізка була навесні, то восени достатньо лише вирізати сухі, поламані, хворі та неправильно зростаючі гілки та пагони.

Якщо ж упорядкувати кущ навесні не вийшло, то варто це зробити восени після того, як зі смородини опаде все листя. Сухі гілки можна видаляти з куща смородини будь-якої пори року. Напочатку жовтня під кущі смородини варто внести органічні та мінеральні добрива, добре полити їх і перекопати ґрунт навколо кущів.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради