Головна / Агропомічник / Попіл та йод допоможуть захистити помідори від фітофтори
Агрохiм

Агропомічник

Попіл та йод допоможуть захистити помідори від фітофтори

Рясні дощі під час плодоношення помідорів провокують розвиток фітофтори. Це коричневі грибкові плями, що розростаються по всіх томатах і інфікують практично весь врожай томатів. Захистити від фітофтори без хімічних засобів допоможе йод — він запобігає розвитку фітофторозу та прискорює дозрівання помідорів.

Коли під рукою не знайшлося хімічного засобу проти фітофтори, а грибок вже проявляє перші ознаки, можна приготувати йодний розчин. На 10 літрів води додають 4 краплі йоду та поливають помідори. На один кущ знадобиться 2 літри добрива.

Також можна використовувати звичайний попіл — він є джерелом калію. Вносять на початку плодоношення та під час формування зав’язей.

На 3 л води додають 300 г попелу та залишають на 5 годин. Розводять в 7 л відстояної води. Поливати треба рослини під корінь в розрахунку по 1 л на кожну.

Курячий послід, також, дуже корисний для помідорів. В ньому міститься фосфор та азот, тому його, також, використовують в кінці червня — на початку липня. Заповнюють відро курячим послідом на 1/3, заливають водою та залишають настоюватися протягом кількох днів. Розвести водою в співвідношенні 1:20 та вносити по 1 л добрива під кожен кущ.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради