Головна / Агропомічник / Підготовка ґрунту для персикових дерев
Агрохiм

Агропомічник

Підготовка ґрунту для персикових дерев

Основним фактором, що впливає на плодоношення персиків, є правильна підготовка ґрунту. Якщо нею знехтувати, то знизиться як кількість, так і якість врожаю, адже дерева будуть вразливішими до впливу навколишнього середовища, до хвороб і шкідників. 

Перед закладкою персикових дерев на ділянку варто внести добрива. Вони покращують біологічну активність ґрунту та стабілізують його pH. Для цього можна використати як мінеральні, так і органічні добрива. Орієнтовні дози мінеральних речовин: 100-300 кг/га P2O5 і 50-300 кг/га K2O залежно від вмісту фосфору і калію в ґрунті.

Як органічне добриво можна використовувати добре перепрілий гній. Ефективним способом підвищити родючість ґрунту є також сидерати. Якщо є змога, то перед посадкою персикових дерев на ділянці можна посіяти гірчицю в нормі близько 30 кг/га.

Персики добре родять у ґрунті з pH 6-7. Якщо pH збіднений, то необхідно провести вапнування. Воно також полегшить рослинам збір фосфору із землі, забезпечуючи більш стабільний ріст, створить ґрунтові умови, сприятливі для мікроорганізмів, аерації тощо.

Залежно від поточного рівня pH і механічного складу ґрунту дози вапна становлять 1000-5000 кг/га. Найкращими періодами для вапнування ґрунту є пізня осінь і рання весна. Вапнування ґрунту під деревами, які вже дають плоди слід проводити коли pH<6. Робити це найкраще навесні до початку цвітіння персикових дерев.

Впродовж 2-3 років після закладки плодового саду, за умови достатнього вмісту в ґрунті калію і фосфору, підживлення можна обмежити внесенням азоту. Половину річної дози азоту слід внести у фазі набрякання/розпускання бруньок. Другу половину — у середині червня.

На 3-4-й рік після посадки персиків у ґрунт повинні надходити інші поживні речовини, особливо калій. Підживлення калієм застосовують при надто малому його вмісті в ґрунті в дозі 50-120 кг/га.

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради