Головна / Агропомічник / Перекис допоможе знезаразити насіння перцю
Агрохiм

Агропомічник

Перекис допоможе знезаразити насіння перцю

Щоб виростити з розсади перець, попередньо необхідно знезаразити насіння — достатньо замочити його в розчині (3 мл перекису на 100 мл води) температурою 40°С на 10 хв.

Для вирощування розсади перцю початківцям простіше та надійніше купити готовий грунт від перевіреного виробника. Самостійно можна приготувати поживну суміш з:

 • – торфу
 • – перегною
 • – городньої та дернової землі
 • – доломітового борошна — для розкислення торфу.

Насіння перцю проростає при температурі 25-27 ˚C. Коли сіянці проростуть, потрібно знизити градус до 13-15˚C. Так у рослин розвиватиметься сильна коренева система.

Щоб уникнути недорощену або перерощену розсаду, варто розрахувати термін посіву насіння. Розсаду перцю висаджують у відкритий грунт у віці 55-60 днів.

Поливати сходи рекомендується тільки з обприскувача теплою водою кімнатної температури. Полив потрібен раз на 3-7 днів, у міру підсихання грунту. Звичайно ж, у ящиках мають бути дренажні отвори, щоб уникнути застою води.

Напередодні висадки розсаду добре поливають, щоб вона гарно прижилася. Рослини висаджують, переважно у другій половині дня, щоб за ніч вони могли зміцнити. У похмуру погоду можна висаджувати і вранці. 

Перці краще садити в окремі горщики або торф’яні таблетки. Якщо ж цього не було зроблено, пікірування робиться у фазі 2-3 справжніх листочків. При цьому важливо добре полити рослини перед процедурою.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

  Напишіть нам повідомлення
  Підпишіться на e-mail розсилку
  Новини
  Поради