Головна / Агропомічник / Особливості висаджування та вирощування квасолі
Агрохiм

Агропомічник

Особливості висаджування та вирощування квасолі

Квасоля є доволі популярною в українській кухні. Її використовують для приготування багатьох страв: супів, різноманітних гарнірів, консервації, закусок і навіть десертів. Відповідно, квасоля часта рослина на городах та присадибних ділянках. 

Садити квасолю можна тоді, коли температура ґрунту досягне 10°C і більше. Найкраще для неї годяться відкриті сонячні грядки, які легко прополювати, оскільки квасоля дуже не любить бур’яни.

При висаджуванні важлива глибина закладання насіння. Вона залежить від довжини квасолини: її потрібно помножити на два — цей і буде оптимальна глибина закладання квасолі в ґрунт. Зазвичай виходить 5-6 см.

В одну лунку необхідно класти по 4-5 насінин. Коли квасоля зійде, посіви варто прорідити, залишивши з кожної лунки 2-3 найміцніші паростки. Якщо йдеться про в’юнку квасолю, то поряд з паростками одразу необхідно ставити опору.

Коли рослини квасолі виростуть до 7-8 см, необхідно навколо них просапати землю на глибину у 1 см, щоб розпушити її. Це варто повторити ще хоча б двічі, щоб забезпечити гарний повітрообмін для рослин квасолі. Однак слід пам’ятати, що в певний момент листя почне закривати міжряддя, тому розпушити ґрунт під квасолею потрібно до цього часу.

Після другого просапування міжряддя квасолі можна замульчувати соломою. Вона не дасть бур’янам активно розвиватися. В’юнку квасолю обов’язково необхідно підв’язувати до опори.

Також квасолю варто рясно поливати до появи на її паростках чотирьох листків. Після цього краще зробити перерву, щоб рослини не переросли. Наступний полив розпочинається під час цвітіння. Він також повинен бути дуже рясним — один-два літри води під кожен кущ.

Щодо живлення, то оптимальними для квасолі є калійні та фосфорні добрива під час формування зав’язі. Не рекомендовано використовувати азотне підживлення, адже через нього може надмірно розвиватися листя у збиток плодам.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради