Головна / Агропомічник / Коли використовувати мідний купорос
Агрохiм

Агропомічник

Коли використовувати мідний купорос

Найчастіше серед дачників на садівників застосовується мідний чи залізний купорос. Однак, ці дві речовини різні як за властивостями, так і за складом. Мідний купорос відноситься до категорії високоактивного фунгіциду та антисептика контактної дії. Зазвичай використовується для обробки теплиць, ґрунту та дерев.

Цей препарат недаремно називають базовим фунгіцидом. Його і справді найчастіше використовують як засіб боротьби та профілактики з захворюваннями, особливо грибковими, цвіллю:

– При обробці живців, насіння, саджанців

– Під час сезонних обприскувань для захисту рослин

– Для обробки стовбурів, кори, ран, захисту від гнилі, плісняви, моху, грибів-паразитів

– Для лікування уражених хворобами рослин (мідний купорос ефективний від курчавості, плямистостей, моніліозу, септоріозу, антракнозу, фітофтори та інших захворювань).

Залізний купорос також застосовується для профілактики грибкових захворювань, а також для ліквідації моху та лишайників на деревах.

Обприскування залізним купоросом навесні необхідно проводити до того, як із бруньок проб’ються перші молоді листочки. Для стійкого результату процедуру проводять 2 рази з інтервалом у два тижні. Весняну обробку залізним купоросом можна поєднувати з побілкою стовбурів.

Восени проводять так звану викорінювальну обробку залізним купоросом. Суть її в наступному:

– До осені на листках накопичуються грибки, бактерії, личинки шкідників і збудники інших хвороб у рослин. Зазвичай вони зимують на грунті, щоб з настанням тепла переселитися на молоду поросль.

– Обробка висококонцентрованим розчином залізного купоросу прискорює цей процес, а заодно вбиває личинки і спори.

У наступному сезоні рослини хворіють набагато менше і, як результат, дають відмінний урожай.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради