Головна / Агропомічник / Коли викопувати моркву
Агрохiм

Агропомічник

Коли викопувати моркву

Термін збирання врожаю залежить від сорту моркви. Ранню можна збирати вже у липні, бо її період дозрівання становить до 3 місяців. Середньостиглі сорти моркви можна збирати в кінці серпня або на початку вересня. Період дозрівання цієї моркви становить 100-130 днів. А пізні сорти можна збирати в кінці вересня, бо вони дозрівають протягом 150 днів.

Період дозрівання залежить від погодних умов, регулярності поливу та підживлення. Першою ознакою зрілості моркви є сухе та пожовкле бадилля. Для того, щоб впевнитись в повній зрілості, потрібно просто викопати кілька коренеплодів та оглянути їх. Якщо морква має яскраво-помаранчевий колір, а на самому коренеплоді є маленькі корінці — це означає, що настав час збирати врожай.

Збирати врожай моркви потрібно у суху та сонячну погоду. Якщо ґрунт пухкий та легкий, моркву можна обережно витягти руками, тримаючись за бадилля. 

Якщо овоч не піддається вириванню, тоді можна трохи підкопати землю, а потім з легкістю витягти його — це полегшить та прискорить процес збирання врожаю.

Під час підкопування ґрунту, потрібно відступати від коренеплодів приблизно на 10 см., щоб не пошкодити їх.

Зібрану моркву необхідно розкласти на землі та залишити на сонці десь на 2 години, щоб вона добре підсохла. Після цього, потрібно видалити бадилля, зрізавши їх садовими ножицями та відправити на зберігання в погріб.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради