Агропомічник
Озимий часник висаджують під зиму, з розрахунком, щоб зубки добре укорінилися, але не проросли. Перезимівля часнику тісно пов’язана з розвитком кореневої системи: чим остання більша, тим менша ймовірність вимерзання.
Результати досліджень підтверджують, що до настання зими зубок часнику повинен мати 12-18 корінців довжиною 5-10 см. Для розвитку такої кореневої системи потрібно приблизно 35-45 днів.
Найкраще садити озимий часник:
- – північні регіони України — третя декада вересня
- – центральні і західні регіони України — перша половина жовтня
- – південь України — друга половина жовтня
- – Закарпаття — друга половина жовтня
Нерідко восени відбувається пожовтіння часника. Ангеліна Здрок каже, що причин для цього може бути кілька. Зокрема, мороз і неправильно вибрані терміни або глибина посадки часнику, слабка агротехніка і нестача або надлишок вологи, відсутність весняного підживлення часнику і нестача мікроелементів, а також шкідники і хвороби часнику.
Варто також враховувати й те, які ґрунти оптимальні для вирощування часнику. Насамперед, це легкосуглинкові і супіщані чорноземи. Важкі суглинні і піщані ґрунти під часник малопридатні. Значення pН має бути в межах 6,5-7,9. Також часник не любить кислих ґрунтів. Такі потрібно вапнувати.
Гарних врожаїв та переможних вам рішень!